Spa & Wellness

Bистинско место за одмор и релаксација

Најголемиот Spa & Wellness центар во Македонија
Хотел Сириус Spa & Wellness - располага и со Spa & Wellness центар на површина од 1500 м2. Bистинско место за одмор и релаксација. За ваш пријатен и незаборавен престој ви ги нудиме следните содржини:

    Spa & Wellness правила     Spa & Wellness придобивки

...

Масажи

Spa & Wellness центарот нуди широка палета на масажи и различни третмани на лице и тело со цел постигнување на благосостојба на телото и умот.

ПОВЕЌЕ
...

Затворен базен

Затворениот базен со идеална температура од 28-30 °C , ви овозможува да уживате во пливањето.

Должина Максимална ширина Максимална длабочина
20 метри 7 метри 1,60 метри

...

Џакузи

Џакузито е совршеното место како за ментална, така и за физичка релаксација со семејството и пријателите. Силната хидро-масажа помага при опуштање на мускулите и побрзо заздравување на спортски повреди. Топлата вода и водната масажа ги прошируваат крвните садови со што ја зголемуваат температурата на телото и ја подобруваат циркулацијата

...

Солена бања

Солената бања е богата со минерали кои се корисни за вашето целокупно здравје. Во комбинација со идеалната температура од 33-34 степени Целзиусови, солената бања ја намалува болката во зглобовите и мускулите со што Ве остава релаксирани и опуштени. Освен тоа што ја прочистува кожата на телото, оставајќи ја хидратирана и мазна, на природен начин ја обновува телесната рамнотежа и го буди внатрешниот потенцијал за самоисцелување

...

Финска сауна

Финската сауна го затоплува воздухот преку загревање на камења и при нивно полевање со вода се добива пареа која ја одржува влажноста на воздухот. Температурата на топлиот сув воздух достигнува до 95 степени Целзиусови со минимална влага од 5-10%. Не се препорачува на луѓе кои имаат срцеви заболувања, дијабетис, епилепсија и акутни инфекции. Идеална температура: 80-90 °C.

...

Инфраред сауна

Инфрацрвената сауна емитува зраци исти како оние на природната сончева светлина притоа филтрирајќи ја ултравиолетовата радијација. Инфрацрвените зраци без премногу да го загреваат просторот се апсорбираат во кожата и на тој начин го загреваат телото. Идеална температура: 40 – 50 °C

...

Парна бања

Турската и парната бања го затоплуваат воздухот преку пареа и внатре влажноста достигнува до 100 %. Температурата може да варира од 35 до 50 степени Целзиусови. Идеална температура: 40-45 °C.

...

Турска бања

Турската и парната бања го затоплуваат воздухот преку пареа и внатре влажноста достигнува до 100 %. Температурата може да варира од 35 до 50 степени Целзиусови. Идеална температура: 40-45 °C.

...

Фитнес центар

Фитнес салата е опремена со најсовремена опрема од компанијата KETTLER. Вклучува траки за трчање, статични велосипеди, елиптични велосипеди, скален симулатор, тегови, пилатес топки и повеќефунционални справи за оформување на телото.

...

Витамински бар

Освежете се со природни сокови, релаксирајте се со шолја кафе или чај и надополнете го Вашето спа искуство со прекрасниот амбиент кој ви го нуди витаминскиот бар