Масажи со производи од врвни брендови
Сириус Spa & Wellness центар Ви нуди голем број на масажи,третмани за лице и тело и пакети. Сите третмани се со цел да се релаксира и опушти телото,подобрување на циркулацијата, зголемување на имунитетот, намалување на стресот и затегнување на кожата.

Со самото влегување во нашиот спа центар зачекорувате во сосема нова димензија, нешто што ќе ве остави без здив и нешто што ќе го посакувате секогаш кога ќе почувствувате и најмал замор, па дури и тогаш кога се чувствувате прекрасно со цел вашето чувство да продолжи да трае.

...

Третмани за лице и деколте

Холистичка подмладувачка терапија со колеген и екстракт од кавијар

Подмладувачка терапија со Витамин Ц

Третман со Спирулина маска

Антиоксидантна терапија со Гоџи маска

Третман со Британи алги за хидратација

Третман со бел чај за сува кожа

...

Третмани за тело

Релакс масажа

Потполно физичко и психичко опуштање, баланс на духот и телото.

Македонска традиционална масажа

Динамична, јака и длабока масажа која ја активира енергијата во мускулите.

Шведска масажа

Комбинација од појака и релаксирачка масажа со исгенување на мускулите.

Ајурведа масажа / Ломи Ломи

Ги ослободува чакрите на телото од стрес и напнатост. Позитивно делуваат на нервниот систем.

Чокоминт / Мед и млеко

Нежна масажа со хидратантна крема

Детокс масажа

Намалување на отоците, се препорачува на луѓе со вишок течности.

Кралска масажа со четири раце

Масажа на цело тело со вулкански камења

Антицелулитна масажа

...

Третмани за лице и деколте

Антиоксидантен третман со Зелен чај

( кислороден стимулички пилинг, крем маска за тело од Зелен чај, масажа )

Јапонска чајна церемонија со Зелен чај

( кислороден стимулиачки пилинг, термо маска за тело, крем маска за тело од Зелен чај )

Сириус Таласо терапија со Алги

( џакузи, пилинг, врап од алги, масажа )

Артички третман со Брусница

( пилинг, гел маска, врап од брусница, масажа )

Ајфел Мур

( пилинг, крем маска, масажа)

Антистрес ритуал за телото и духот

( чоколаден пилинг, какао крем маска, масажа )

Какао Велнес ритуал

( чоколаден пилинг, термо маска Амазониа, масажа )

Детокс Спа пакет

( сауна, детокс врап, антицелулитна масажа )

Луксузен пакет за двајца

( џакузи со шампањ и овошна салата, масажа )